2005
Dr Claire Aland (School of Biomedical Sciences)
Dr Nancy Pachana (School of Psychology)
Dr Judith Seaboyer (School of English, Media Studies & art History)
Dr Peter Sutton (School of Information Technology & Electrical Engineering)
Associate Professor Catherine Turner (School of Nursing)

2004
Dr Venero Armanno (School of English, Media Studies & Art History)
Dr Kim Bryceson (School of Natural & Rural Systems Management)
Dr Glen Coleman (School of Veterinary Science)
Dr Julie Duck (School of Psychology)
Dr Nickolas James (School of Law)

2003
Dr Michael Bulmer (School of Physical Sciences)
Dr Carol Christensen (School of Education)
Dr Merrilyn Goos (School of Education)
Dr Peter Newcombe (School of Social Work and Applied Human Sciences)
Associate Professor Dorothy Watts (School of History, Philosophy, Religion and Classics)


2002
Associate Professor Ian Cameron (School of Engineering)
Dr Simon Cool (School of Biomedical Science)
Associate Professor Jay Hall (School of Social Science)
Dr Debra Henly (School of Molecular and Microbial Sciences)
Mr Daniel O'Neill (School of English, Media Studies and Art History)

2001
Dr Peter Adams (School of Physical Sciences)
Dr José Botella (School of Life Sciences)
Ms Sandra Haswell (School of Journalism and Communication)
Dr Ottmar Lipp (School of Psychology)
Dr Judith Murray (School of Population Health)

2000
Dr Nanette Bahr (Graduate School of Education)
Dr Craig Franklin (School of Zoology and Entomology)
Associate Professor Stephen Gray (Department of Commerce)
Dr Peter O'Donoghue (School of Microbiology and Parasitology)
Associate Professor William Tow (Department of Government)

1999
Dr Alan Cody (Physiology and Pharmocology)
Dr Helen Purchase (Computer Science and Electrical Engineering)
Dr Anne Ross (Anthropology and Sociology/Natural and Rural Systems Management)
Dr Virginia Slaughter (Psychology)
Professor Ronald Weber (Commerce)

1998
Dr Adrian Bower (Anatomical Sciences)
Dr Lloyd Davis (English)
Dr Georgia Livesay (Veterinary Pathology and Anatomy)
Dr John McLean (Psychology)
Dr Michelle Walker (Philosophy)

1997
Dr Stephanie Hanrahan (Human Movement Studies and Psychology)
Dr Doune MacDonald (Human Movement Studies)
Mr Michael Pemberton (Mathematics)
Associate Professor Jeffery Pittam (English)
Associate Professor Laurence Walsh (Dentistry)

1996
Dr Peter Bore (Surgery)
Professor Trevor Heath (Anatomical Sciences)
Ms Nadja Spegel (Law)
Mr Ray Collins and Mr Anthony Dunne (jointly) (Management Studies)

1995
Associate Professor Michael Aldred (Dentistry)
Associate Professor Trevor Day (Physiology and Pharmacology)
Dr Tuan Nuyen (Philosophy)

1994
Associate Professor R. (Bob) Beeton (Management Studies)
Dr Russell Cowie (Education)
Mr Alan Duhs (Economics)

1993
Dr Alan Dugdale (Child Health)
Dr Susan Hamilton (Biochemistry)
Dr John Woolcock (Microbiology)

1992
Associate Professor Charles Mitchell (Medicine)
Associate Professor Gabriel Moens (Law)
Mrs Anne Ozanne (Speech and Hearing)

1991
Dr Christopher Hayward (Microbiology)
Associate Professor Simon Manley (Physiology and Pharmacology)
Dr James McKay (Anthropology and Sociology)

1990
Ms Brit Andresen (Architecture)
Dr Judith Blackshaw (Farm Animal Medicine and Production)
Dr Walter Wood (Anatomy)

1989
Professor Trevor Heath (Anatomy)
Ms Elizabeth Morgan (Music)
Dr Lesley Williams (Anatomy)

1988
Dr John Bain (Psychology)
Dr Rodney Huddleston (English)
Professor John Kerr (Pathology)


On this site